Pošta pro tebe

13. května 2008 v 20:29 |  Aktuality
Píše se rok 2038 a v televizi běží nekonečný pořad Pošta pro tebe.
Moderátorka zpovídá staršího zavalitého pána a ptá se, koho a proč by si přál ve studiu za zástěnou vidět a potom se s ním osobně setkat.
Pán povídá: "Tož chtěl bych vidět Luboša Veličku a šak on bude vědět proč!"
Kamera prostříhává na asi 60-ti letého poštáka Ondru, který stojí před upraveným domem v centru Krnova. Branku otvírá starý pán a pošták Ondra mu předává obálku s pozvánkou do studia.
"Víte, kdo by vás tak mohl pozvat? Je to žena či muž?" ptá se Ondra.
" Jó, chlapče, žen by mohlo být hodně, ale toto je chlap a řeknu ti aj proč."
Střih a opět jsme ve studiu. moderátorka vítá p. Veličku a zpovídá ho.
" Můžete tu zástěnu oddělat, já vím, že tam sedí Ivoš Hama a že mi to do dneška neodpustil."
Luboš se podívá ke stropu a začne rozvíjet ten dávný příběh:
" Bylo to v roce 2008, pamatuju si to přesně, pač Slavia tehdy byla naposledy mistrem. Pořádal jsem Krnovskou nohejbalovou ligu a pro ten rok zavedl nové pravidlo, kdo příjde pozdě - tři body dolů, jakože se odčítávají z celkového počtu bodů. Tehdy jsme byli velcí soupeři, já hrával s Pavlíkem Rajfovým, dneska má nahoře nad městem s bráchou ten velký hotel, ale má nějak moc děcek, tak nevím, jak dopadne. A s Milískem, co dneska dělá fotbalového experta v televizi. A oni hrávali za Sokol, byli moc dobří, nějakej Boban Šípků jim smečoval takový rány, že se zdi otřásaly a velkej Ríša na bloku strkal nohu k nám až metr od saka. No a vzadu jistota a výbornej nahrávač Ivoš. Jo ještě s něma hrával takovej silnější kluk, jméno už si nepamatuju, ale dělal pak dlouho u Paroubka ministra financí. No měli jsme s něma problémy, zápasy to byly vyrovnané, jenže oni tehdá měli jednu špatnou vlastnost, byli bordeláři, trošku chlastali a chodili na turnaje pozdě. No a já se držel pravidel, příjdeš pozdě, tři body dolů. Jojo, pamatuju si to jako dneska, stáli jsme u baru na závěrečném večírku, Ivoš hleděl do té svojí zelené a povídá : " Lubošu, kdybys nám neodečetl těch šest bodů a my mohli ten jeden turnaj hrát, tak jsme měli o 14 víc a dneska vás porazili, tak jsme celou ligu vyhráli my. Přitom šlo jen o minuty, to ti nikdy neodpustím!" A myslím, že mi to fakt neodpustil, tak chtěl ten rok vyhrát.
Moderátorka : "Tak takhle zajímavý příběh za těch 35 let, co vysíláme tento pořad, jsme tu ještě neměli. Pane Luboši, řekněte - máme oddělit zástěnu? Chcete se s Ivošem setkat, i když vás asi nečeká nic příjemného? Chcete to podstoupit? Jste na to připravený?
" Paní moderátorko, oddělte to, žiju s tím už třicet let a tíží mě to jako obrovskéj balvan".
Stěna se odtahuje a staříci se k sobě blíží, napětí se stupňuje, Ivoš si bere mikrofon a říká:
"Milej Lubošu, víš proč jsem tě sem pozval? No přece, abych ti řekl, že už jsem ti dávno odpustil, už na tom závěrečném večírku jsem toho litoval a kvůli tomu nešel do Kelty na diskošku. Jen jsem ti to kurňa neuměl říci, pač ty jsi byl ten nejlepší ředitel turnaje a pravidla se přece musí dodržovat, dyť jsme si je sami odsouhlasili. Lubošu promiň!!!"
Kamera střídá obrazy tváří, brečí Ivoš, brečí Luboš, brečí celé publikum i pošťák Ondra, který v tom pořadu zažil leccos, pláče taky.
" Ivošu, to jsu rád, že jsi našel sílu a odpustil mi. Přiznej, že vám to pomohlo, další ročník jste už vyhráli a my už se na první flek nikdy nedostali."
"No, máš pravdu, kázeň musí být a nám to fakt pomohlo tak nějak aj lidsky, těch 12 ligových triumfů za sebou se nezapomíná. A co ty? Hraješ ještě?"
"Jojo, ale jen rekreačně, zrovna včera jsme hráli proti Žralokům, ale oni jsou mladí, ještě nejsou ani v důchodu."
" A šak není o co stát, potom co zrušili vyplácení důchodů!"
" Jojo, toho Paroubka nám byl čert dlužen, jak se stal tím doživotním prezidentem Evropské unie, tak zrušil všechno."
"Jenom jeho poskoci se maj dobře, pamatuješ valdu? Za to ministerstvo dostal trafiku na nějakém ostrově, rath tam dělá obvodáka a vyplácí se tam důchody. A ty děláš co?"
" Ále na předměstí Krnova, dřív tam byla Opava, má Hekra rafinérku, tak tam dozoruju."
" Já hlídám stavbu toho nového hypermarketu. co staví Velčák namísto starýho Kauflandu. Až to dostaví, dává to Ríšovi do pronájmu. Potkávám tam u toho dřevěného domečku Boba se strážcem, nebo jak se ten časák jmenuje a představ si Toník ještě hraje za Úvalno stopéra, ale už nemá tu agresivitu."
" Ále ten fotbal stojí za prd. Já mám Baník rád, ale chce to změnu, furt vyhrávat ligu mistrů!?"
"No v tom posledním finále, kdyby Prešov proměnil v první půlce penaltu, tak to mohlo být hodně zajímavé…"
"Ani Slavia už na to nemá, ten trenér je nějakej divnej, furt se svlíká, oblíká."
"Kalivodu neměli brat, ani Spartu nevytáhl z městského přeboru. Nemá to šťávu, poslední srdcař byl Řepka, ještě že ho tehdy Košťál vzal zpátky do repre….."
Kamera se zvolna přesunuje na moderátorku.
"Silný příběh a šťastné rozuzlení, víc jsme si v našem pořadu nemohli přát. Doufejme, že Vás nezklameme ani v příští Poště, o svého hosta požádal p. Hadamczik z Kravař…."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luboš Vel Luboš Vel | 14. května 2008 v 10:41 | Reagovat

HAHAHAHA, je to skvělé, jsi génius,nemám slov,super!!! Měl bych sice připomínky k pár uváděným číslům, ale nemůžu to ani udělat a kazit Tvé skvělé dílko. Jako prezident KNL bych ti chtěl poděkovat za tyto stránky, články a celkovou propagaci nohejbalu.  Díky!!

2 Karel Kubíček Karel Kubíček | E-mail | 21. května 2008 v 17:52 | Reagovat

super

3 josef kadoch josef kadoch | E-mail | 16. července 2008 v 18:03 | Reagovat

DOBRY DEN VÁM A JÁ JSEM PAN JOSEF KADOCH ML V PRČICE.JÁ MAM ŮSP LEONTÝNĚ ALENU KARÁSKOU ML PŘEJEME PAN JOSEF KADOCH ML.

4 ivo ivo | E-mail | 1. srpna 2008 v 12:24 | Reagovat

Děkujeme pane kadochu za krásné přání, moc mu nerozumíme, ale jsme rádi, že máme příznivce i v prčicích.

5 spam spam | E-mail | Web | 18. prosince 2009 v 14:53 | Reagovat

We are a group of volunteers and starting a new initiative in a community. Your blog provided us valuable information to work on.You have done a marvellous job

6 Lenka Lenka | E-mail | Web | 9. srpna 2011 v 16:24 | Reagovat

Další skvělé díky pošty pro tebe zde :-)

http://www.posledni-dil.cz/11-posta-pro-tebe-archiv-video.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama